Профессия Продукт-менеджер: Кто Это, Что Делает, Где Учиться, Зарплата, Как Стать И Что Сдавать

Дуже часто подібні проблеми накладаються одна на одну, тож продуктовий менеджер має виявляти неабияку гнучкість, лідерство та стресостійкість. Менеджери зазвичай звітують про ефективність використання ресурсів та бюджетів перед замовниками, акціонерами та будь-якими іншими стейкхолдерами. Продакт-менеджер стежить за трендами та змінами на ринку, вивчає конкурентів і аналізує їхні продукти. Це допомагає визначити перспективні напрямки розвитку та реалізувати у продукті унікальні переваги для споживачів.

  • На базі загальної концепції продукту менеджер визначає для нього ключові показники продуктивності (KPI).
  • Продакт-менеджер — це батько будь-якого нового продукту, цей фахівець контролює і керує всім, що пов’язано з новинкою, починаючи з ідеї й завершуючи просуванням готового товару або послуги.
  • Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua.
  • Він також може проводити глибинні інтерв’ю з клієнтом чи користувачами, аби виявити неявні запити.
  • Він має детально та безперервно моніторити процес створення чи просування продукту, слідкувати за виконанням дорожньої карти та дотриманням документації.

Продакт-менеджер налагоджує процеси комунікації в команді та має усі можливості для вирішення проблем розробки. Він ставить чіткі цілі проєкту, мотивує команду та визначає пріоритети робіт, аби прискорити процес виходу продукту на ринок. Продуктовий менеджер допомагає створити продукт, який найкращим чином буде відповідати потребам ринку та запитам користувачів. Понад те, він відповідає за стратегію розвитку продукту, яка допомагає бізнесу випередити конкурентів.

При тому менеджера з продукту не варто плутати з проджект-менеджером. Продуктовий менеджмент відокремився в окрему IT-професію відносно нещодавно. Кількість подібних вакансій почала стрімко зростати 4-5 років тому. Загалом продакт-менеджер – це фахівець, що відповідає за створення, виведення на ринок та подальше просування продукту. У процесах проєктування дизайну, програмування та тестування продуктовий менеджер виступає як сполучна ланка для комунікації фахівців або відділів. Він може слідкувати за відповідністю робіт визначеній концепції продукту, моніторити використання ресурсів, вести документацію тощо.

Продукт-менеджер, Маркетолог (меблеві Комплектуючі Та Матеріали)

Деяким роботодавцям, наприклад, фармацевтичним, буде важливо, щоб у продакта була профільна освіта — глибокі знання про їхню продукцію. Продакт-менеджер активно залучається у процеси корпоративних досліджень та розробок, визначаючи для дослідницьких команд ключові напрямки пошуку, пріоритети, обмеження та критерії успіху. Менеджер безпосередньо зацікавлений у появі нових рішень та технологій, які можна комерціалізувати у продукті. Успішний продакт-менеджер – це обдарований підприємець, що може реалізувати прибутковий IT-продукт з мінімальними витратами ресурсів. Нижче ми назвемо найбільш типові обов’язки продуктового менеджера в IT-проєкті.

Менеджер продукту

А в тих, що займаються замовленнями від інших компаній, частіше працюють проджект-менеджери. Саме через це чимало компаній реального сектору вже сьогодні формують внутрішні IT-підрозділи та шукають продуктових менеджерів у штат. Однак є й інший шлях – партнерство з зовнішньою IT-командою, що добре розуміється на продуктовому менеджменті. Найбільш професія менеджера з продукту затребувана в IT-сфері, де вона спочатку і з’явилася, але з часом таку посаду впроваджують і підприємства з інших галузей.

Після релізу продуктовий менеджер відповідає за просування продукту на ринок, забезпечення підтримки користувачів, досягнення цільових KPI тощо. Він оцінює ефективність продукту, аналізує дані про його роботу, визначає точки росту та вносить корективи у стратегію. Менеджер також має бути дипломатом, аби захищати своє бачення продукту перед зацікавленими сторонами. Натомість у них є набір ідей та узагальнених вимог, або проблема, яку необхідно розв’язати. Продуктовий менеджер має структурувати усі ці вимоги, провести дослідження ринку та аудиторії, обговорити з розробниками та дизайнерами практичні рішення. Врешті він формує детальний документ з вимогами до продукту (PRD), в якому визначає його концепцію, цінність, призначення, функціонал та KPI.

Продакт-менеджер (product Manager): Задачи, Навыки, Инструменты

Продуктовий менеджер формулює чітке бачення продукту, формує стратегію його створення та розвитку. Ми з’ясували, що в зону відповідальності такого фахівця входить формування чіткої концепції продукту та ухвалення стратегічних рішень. Але важливість менеджера з продукту можна оцінити й з іншого боку – у розрізі питань, які він може вирішити на проєкті, або проблем, яких він допоможе уникнути.

Менеджер продукту

Врешті продакт-менеджер має створити чітку концепцію продукту, узгодити її з усіма зацікавленими сторонами, визначити кінцеві бізнес-цілі проєкту та чіткі метрики його успішності. Усе це він має зафіксувати у дорожній карті розвитку продукту та налагодити процес її виконання. Продуктовий менеджер визначає стратегічні пріоритети розробки та розвитку продукту.

Менеджер З Продажу (продукти Для Косметологічних Клінік)

Продуктовий менеджер – це універсальний солдат, який працює на стику маркетингу, дизайну, програмування та бізнес-аналітики. Він визначає потреби аудиторії, взаємодіє з користувачами, розробниками та стейкхолдерами. В такого фахівця має бути стратегічне бачення продукту, а також лідерські якості, які допоможуть передати це бачення команді та “запалити” її. Менеджер визначає головну мету, цінність та функціонал продукту. Для цього він може проводити дослідження аудиторії, трендів ринку та специфіки бізнесу клієнта.

У нашому портфоліо можна знайти десятки прикладів запуску успішних продуктів з нуля. Це індивідуальні рішення, створені під усі вимоги та запити наших клієнтів. Тож якщо вас цікавлять можливості створення або розвитку унікальних цифрових рішень, ви читаєте цей текст не дарма. Продакт-менеджер задає усьому проєкту єдиний вектор розвитку, слугує містком у комунікації між різними командами, а також у взаємодії зі стейкхолдерами. У цьому матеріалі ми поговоримо про те, хто такий product supervisor, визначимо його роль та обов’язки на проєкті. А головне – ви дізнаєтеся, яку користь може принести вашому бізнесу якісний продакт-менеджмент.

Тобто, від нього залежить, які функції та можливості розробники мають реалізувати в першу чергу, з огляду на запити аудиторії, стан ринку, цілі бізнесу та ресурсні обмеження проєкту. Продуктовий менеджер досліджує потреби та очікування аудиторії, визначає бізнес-цілі, яким має відповідати новий продукт (або нова частина функціоналу вже наявного продукту). Відтак він формулює стратегічне бачення продукту та критерії його успішності.

Менеджер продукту

Однією з головних функцій продуктового менеджера є створення цінних рішень та можливостей для кінцевого користувача продукту – адже без цього розробка просто не матиме сенсу для бізнесу. Але мало хто замислюється над тим, як кожен з цих сервісів проходив шлях від “сирої” ідеї до продукту, яким щодня користуються мільйони людей. За весь цей життєвий цикл в https://wizardsdev.com/ IT-індустрії відповідають продуктові менеджери – фахівці, що можуть провести будь-яку розробку від етапу пошуку концепції до релізу та подальшого успішного розвитку. Саме професію продакт-менеджерів у вишах поки не викладають, але якщо ви закінчили бізнес-школу, факультет економіки або маркетингу, частиною знань, потрібних для роботи, ви вже володієте.

Продакт-менеджер — це людина, яка повністю контролює процес і несе відповідальність за створення нового продукту. Ще його називають продукт-менеджером, менеджером або директором із продукту, або просто продактом. Продакт-менеджер — це батько будь-якого нового продукту, цей фахівець контролює і керує всім, що пов’язано з новинкою, починаючи з ідеї й завершуючи просуванням готового товару або послуги. За даними опитування Work.ua серед зареєстрованих шукачів з досвідом роботи продакт-менеджером.

Якщо створення продуктів можна порівняти з вихованням дітей, то продакт-менеджер безумново відіграє в цьому процесі роль батька. Однак його батьківська турбота має бути раціональною, безпристрастною та економічно ефективною. Роль та обов’язки продуктових менеджерів у різних компаніях можуть суттєво відрізнятися, адже усі компанії мають власну специфіку роботи та створюють різні продукти. Усе залежить також і від етапу розвитку, на якому окремий проєкт перебуває зараз.

Менеджер продукту

Продуктовий менеджер – це фахівець, який відповідає за успіх продукту. Він досліджує ринок, формує бачення продукту, визначає для нього KPI та вимоги, стратегічно керує його розробкою, виведенням на ринок та подальшим розвитком. Без продуктового менеджера сьогодні практично неможливо створити революційний продукт, який може “вистрілити” та відкрити для компанії цілком нові перспективи зростання.

Для цього продуктовий менеджер у тісній співпраці з маркетологами аналізує стан та тренди ринку, вивчає рішення конкурентів, проводить дослідження запитів аудиторії, UX-дослідження тощо. Він також може проводити глибинні інтерв’ю з клієнтом чи користувачами, аби виявити неявні запити. Усе це дозволяє покращити Head of Product вакансії концепцію продукту та створити по-справжньому цінне рішення. Продуктові менеджери – це фахівці з вкрай широкою сферою відповідальності, які здатні перетворити ідею для стартапу на успішний продукт. В різних компаніях можуть бути цілком різні уявлення щодо того, хто такий менеджер по продуктам.

Your email address will not be published. Required fields are marked *